logo
logo

Böceğin Aşkı

Minibüs Beklerken

By :

Böceğin Aşkı

 

Hep ayrılık, hep hüzün , hep ihanet doluydu yazılarım.. Size hiç aşktan yazamadım.. Etrafımda onunla ilgili anlatacak kaydadeğer bir hikaye de bulamadım yıllardır..açıkçası aşk adı altında yaşanılan birçok şeyin aslını görünce saygı da duyamadım..bence birtek aşk kalmış hayatta, O’nu da anlatmak benim boyumu aşar..

En sonunda dedim ki pervane böceğini anlatayım..adını aşık olduğu ateşin etrafında pervane olduğu için alan ve çook eski zamanlardan beri ateşin etrafında dönüşüyle izleyenlere şiirler, mesneviler yazdırtmış olan pervane böceği.. Karşılıksız, çıkarsız olan dünyevi ve ilahi aşkı anlatmakta kullanılır..

Pervane böceği mumun ışığına aşıktır.. Görür görmez mum ışığının etrafında aşk ile dolaşır.. İçindeki aşk sarhoşluğu ile biraz daha yakın olabilmek için mum ateşine iyice yaklaşır, her yaklaştığında bir yeri yanar.. Ama kavuşmak hasretiyle acıyı bile duymaz..en sonunda pervane, güzelliğiyle büyülendiği ateşe tamamen  kavuşmak ister ve içine atlayarak can verir.. Burada bir gerçek vardır ki pervane böceği öleceğini bile bile ateşe atlar..kısacası vuslat, aşkıyla bir bütün olduğu, yandığı gün biter..

Herkese aşk için çektiği acı büyük gelir ama gerçek aşk acı çekmeyi göze alabilmekten ibarettir.. İnsanoğlu bunca ucuz şey yaşarken, herkesin gönlü ayran olmuş çalkalanırken, yaşanılan ilk sorunda valizler toplanıp gidilirken,artık kimse kimseyi omuz çukurundan öpmezken, bir böceğin aşkından belki de öğrenecek daha çok şey var…

Yorum Bırakın