logo
logo

Bazen Bilmemek En İyisi

Minibüs Beklerken

By :

Bazen Bilmemek En İyisi

 

Bir ambulans şoförümüz vardı.. Nurettin abi.. İlkokul mezunuydu.. Ortaokul terkti Nurettin abi.. Hastanede sabaha kadar süren nöbet gecelerinde, utanarak söylüyorum ama sigara molalarında sohbet ederdik onunla..🙈

Beni görünce, zaten vaka beklemekten içi sıkılmış nurettin abi çayları kapar gelirdi.. Hocam hadi bir sigara içelim der bahaneyle benden sigara içerdi.. Hiç paket taşımazdı ama sigarayı hepimizden çok içerdi.. Bilirdim aldığı maaş için sigara çok büyük lüks gelirdi..

Bir gece gene oturuyoruz bahçede, tam yılbaşı üstü.. Bir çeyrek bilet almış bizimki.. Ağzında sigara böbürlene böbürlene cüzdanını açtı..

‘Aha hocam’ dedi.. ‘Bu bilet benim de çocukların da hayatını kurtaracak..’

‘İnşallah’ dedim gülerek..

Nurettin abi arabalara olan düşkünlüğümü bilir.. ‘Bir de son model araba alacağım’ dedi.. ‘Söyle bakalım ne alıcaksın dedim onca paraya?’ ‘Son model bir golf alacağım’ dedi.. Güldüm yine.. ‘Yahu Nurettin abi sen deli misin kaç milyon para gelicek diye hayal kuruyoruz şöyle bir porsche hadi olmadı son model bir mercedes diyeceksin zannettim’ dedim..

‘Yoook’dedi.. ‘Gülme.. O dediklerinin hiçbirini bilmem ben.. Golf alacağım..’

Sonra neden güldüğümü anladı.. Ve dediki..

‘Hocam sen ömründe hiç baklava yemesen canın baklava çeker mi? Hiç tadını bilmesen bir gece kalkıp ayy canım çok baklava çekti dermisin annene?’ ‘Demem’ dedim..

‘Benim ki o hesap’dedi.. ‘Benim hayatımda bindiğim en güzel araba iki yıl önce bir bayanın arabasını parkedemeyişi üzerine yardımcı olayım diye park ettiğim golf.. Onu gördüm.. Onu bilir onu isterim..’

O gece nöbette çok düşündüm bu muhabbetin üzerine..çok görmek, çok bilmek iyi birşey değil dedim kendi kendime.. Ne kadar görürsek o kadar çok şey istiyoruz.. O kadar canımızı çektiriyoruz..attan mahrum kalınca eşşeği beğenmiyoruz..

Herşeye gözünüzü kapatın demiyorum ama fazla da şey yapmasak iyi olur hani diye düşünüyorum.. 😉✌🏻 Allah hiçbirimizi gördüğümüzden mahrum bırakmasın.. Mutlu haftalar💋

Yorum Bırakın